05326745495
bilgi@tezimiduzenle.com

Yaşar Üniversitesi – Tez Öneri Formu

Yaşar Üniversitesi öğrencilerine lisansüstü tez önerileri hazırlarken yardımcı olacak bir rehber.

1. Başlık Seçimi

Tez önerisi başlığınız, çalışmanızın temelini oluşturur. Başlığınızın özgün, açıklayıcı ve ilgi çekici olmasına dikkat edin.

2. Giriş Bölümü

Tez öneri formunuzun giriş bölümü, çalışmanızın temelini atar. Bu bölümde, çalışmanızın genel amacını, önemini ve araştırma sorunuzu tanıtın.

3. Literatür İncelemesi

Daha önce yapılmış benzer çalışmaları inceleyerek tez önerinizin teorik temelini oluşturun. Yaşar Üniversitesi Kütüphanesi ve diğer kaynakları kullanarak literatürünüzü araştırmak için nasıl bir yol izleyeceğinizi açıklayın.

4. Araştırma Sorusu veya Hipotez

Araştırmanızın temel sorusunu veya hipotezini net bir şekilde belirtin. Bu, çalışmanızın odak noktasını belirlemenize yardımcı olur.

5. Araştırma Yöntemi

Araştırmanızı nasıl yürüteceğinizi ayrıntılı bir şekilde açıklayın. Hangi veri toplama yöntemlerini ve analiz tekniklerini kullanmayı planlıyorsunuz? Danışmanınızın rehberliği ile yöntemi açıklayın.

6. Beklenen Katkılar

Çalışmanızın bilimsel veya toplumsal açıdan hangi katkıları sağlayacağını belirtin. Bu, çalışmanızın önemini vurgulamanıza yardımcı olur.

7. Zaman Çizelgesi

Tez çalışmanızın aşamalarını ve zamanlamasını belirleyin. Hangi aşamada hangi işleri tamamlayacaksınız? Bu, araştırma sürecinizi düzenlemenize yardımcı olur.

8. Danışman Onayı

Tez öneri formunuzu doldurduktan sonra, danışmanınıza gönderin ve onay alın. Danışmanınızın önerilerini ve geri bildirimlerini dikkate alarak çalışmanızı geliştirin.

Son Düşünceler

Bu rehber, Yaşar Üniversitesi öğrencilerinin lisansüstü araştırmalarına başlarken ve tez önerisi hazırlama sürecinde rehberlik sağlayacaktır. Formu dikkatlice doldurarak ve danışmanınızın rehberliğiyle araştırma projenizi başarıyla başlatabilirsiniz.

Tez düzenleme, SPSS Veri Analizi vb. tüm akademik konularda hizmet almak için bize ulaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan linkten:

Yaşar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Tez Öneri Formu‘nu indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara